Stínící technika

Okna můžeme zastínit několika systémy, které mohou plnit nejen funkci zastiňující, ale i dekorativní.

Hliníkové žaluzie

Žaluzie jsou k dostání už pěknou řádku let. Dříve chudá barevná paleta byla mnohonásobně rozšířena, přibyly zcela nové druhy žaluzií, k jejich výrobě se začaly využívat nové materiály vyznačující se výbornými užitnými vlastnostmi a designem. Jsou finančně nejednoduší zastínění interiéru, nabízíme je v šířce lamel 16, 25, 35 a 50 mm s možností ovládání od manuálního až po motorické.

Dřevěné žaluzie

Dřevěné žaluzie jsou vhodné do soukromých i komerčních prostor. Právě pro jejich jedinečný vzhled doporučujeme věnovat výběru vhodného místa pozornost. Lamely jsou vyráběny z kvalitního dřeva – africké vrby Abachi, která zaručuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost. Dřevěný materiál dodá žaluziím přirozený i luxusní vzhled současně. V kolekci nabízíme více než 100 druhů lamel, různých barevných a povrchových úprav. Lamely pro horizontální žaluzie nabízíme v šířce 35, 50 a 70 mm. Ovládáme je manuálně nebo motoricky.

Působení vnějších vlivů, zejména vlhkosti, je možné částečně eliminovat speciální povrchovou úpravou. V současné době jsou také často dodávány dřevěné žaluzie s nehořlavým nátěrem.

Dřevěné žaluzie dodáváme přesně na míru, dle požadavků zákazníka. Kompletní nabídku vám na požádání rádi předložíme včetně zaměření interiéru a nabídnutí vzorků na místě.

Bambusové žaluzie

Bambusové žaluzie jsou variantou stínění z přírodních materiálů. Nejde o dřevo, bambus patří do čeledě trav. Bambusové žaluzie nadstandardním způsobem splňují technické požadavky stínění, mají ojedinělý vzhled i design, o skvělých užitných vlastnostech ani nemluvě. Bambusové lepené lamely jsou extrémně tvrdé a pružné, dodávají se v šíři 25 a 50 mm. Lamela je kompaktní, nepřijímá vlhkost, a proto je vhodná i pro instalaci do koupelny či k bazénu. Žaluzie se naklápí bambusovou tyčkou, vytahuje šňůrou a zastavuje interiérovou brzdou nebo se ovládají motoricky.

Látkové rolety

Nejběžněji je používaný systém řetízkový, dále pak možnost pružinový, klikový a motorický a i bateriový. Nabízíme látkové rolety široké palety barev. Vkus každého člověka je unikátní, a proto nabízíme širokou škálu vzorovaných látek dále pak jednobarevných látek, látek s originálním potiskem. V kolekci jsou nyní zařazeny i látky, které tlumí nežádoucí hluk okolí. Samostatnou skupinu tvoří tzv. screenové látky, které zamezí pronikání slunečních paprsků do interiéru bez ztráty kontaktu s venkovním prostředím. Současná látková kolekce zahrnuje i nehořlavé látky nebo látky s teflonem určené do vlhkého prostředí. A dobře známé i Black outové látky, které oceníte v ložnicích.

Látkové rolety lze použít i do dalších systémů, jako jsou střešní rolety.

Všechny látkové rolety dodáváme přesně na míru, dle požadavků zákazníka. Můžete vybírat z široké škály konzol, boxů, řetízků nebo spodních lišt. Kompletní nabídku vám na požádání rádi předložíme včetně zaměření interiéru a nabídnutí vzorků na místě.

Látkové žaluzie Twintex

Luxusní stínící prvek, který dokáže velmi efektivně skloubit přednosti látkových rolet, žaluzií, případně nahradit záclony.

Na látce se střídají zatemňovací a transparentní pruhy. Jejich vzájemné překrývání umožňuje vysokou regulaci průniku světla. Šířka jednotlivých pruhů je odvislá od výběru látky. Při vytažení je látka navíjena na trubku, což umožňuje skrýt roletu do velmi malého obalu. Zatemňovací rolety den a noc Twintex jsou dodávány od bílé, béžové barvy až po šedé a hnědé barvy. Samozřejmostí je i kovový řetízek, který dotváří celkový designový vzhled výrobku. Návin látky v horní části je možné skrýt do kazety, která může být nalakována do některého z barevných tónů použitých v interiéru. V nabídce je též Black out Twintex.

Všechny látkové žaluzie dodáváme přesně na míru, dle požadavků zákazníka. Kompletní nabídku vám na požádání rádi předložíme včetně zaměření interiéru a nabídnutí vzorků na místě.

Plissé

Neomezené možnosti a důraz na perfektní detail – to je plissé žaluzie. Splní skutečně jakýkoli požadavek architekta pro okna různých forem – trojúhelníková, trapézová, půlkulatá i kulatá. U nás si vyberete z katalogu přes 350 různých látek a designů. Najdete zde látky průhledné, poloprůhledné, zastiňující a zcela zatemňující. Zajímavou novinkou je tzv. provedeni den a noc, které kombinuje dva různé typy látek s různou intenzitou prostupnosti světla. Další novinkou je dvojitě plisovaná roleta, která reguluje prostup slunečního světla a současně pomáhá šetřit energii. Díky izolačním hliníkovým vrstvám na vnitřní straně dvojitého plisé zabraňuje v zimě úniku tepla z interiéru a také prostupu chladu do místnosti. Úniky tepla z interiéru lze tak v zimě snížit až o 34 %.

Plissé se nejvíce používá:

  • plisé s ovládáním pomocí úchytů (montáž do zasklívací lišty)
  • plisé s lankovým ovládáním (nad okno)
  • plisé s převodovkou
  • plisé s řetízkovým ovládáním
  • plisé do střešního okna

Římské rolety

Nejvíce žádané a trendem dnešní doby jsou jednoduché římské roletky. Římské rolety jsou charakteristické látkou, která je pomocí výztuží horizontálně rozdělena do stejných pruhů. Každý pruh je protažen tkanou šňůrkou ve svislém směru na šíři několikrát dle potřeby. Pro výztuže používáme sklolaminátové materiály, které zaručují vysokou pružnost a odolnost po řadu let. Římské rolety se při vytažení složí do tzv. balu. Výhodou římské rolety je použitý materiál. Zákazník si může vybrat od průhledných záclonových látek až po těžké dekorační látky. Ušitá římská roleta lze jednoduše z mechanismu svléknout a dát vyprat.

Římské rolety doplněné závěsy či záclonami tvoří velmi zajímavý celek. Při vhodné kombinaci vzorů a materiálů vytvoříte prvek, který bude dominovat vašemu interiéru.

Římské rolety jsou ovládány pomocí řetízku nebo motoricky. Dodáváme je přesně na míru, dle požadavků zákazníka. Kompletní nabídku vám na požádání rádi předložíme včetně zaměření interiéru a nabídnutí vzorků na místě.

Japonské stěny

Panelové posuvné stěny, označovány také jako japonské posuvné stěny, patří mezi moderní řešení zastínění oken nebo rozdělení částí místností. Japonskou stěnu tvoří jednotlivé látkové panely, které jsou v kolejnici zavěšeny na hliníkových pomocí suchého zipu. Celkový počet panelů, šíře a výška je tvořena dle možnosti okna, návrhu řešení a požadavku zákazníka. Japonské stěny jsou v dnešní době nejoblíbenější jednoduchou dekorací. Stačí zvýraznit jeden či dva panely zajímavou látkou a ostatní ponechat v jednoduché látce a dílo je dokonáno.

Nabízíme dva systémy japonských stěn:

  • posuvné panely standardní: v nabídce máme dvou až pětidrážkové profily. Počet drážek odpovídá počtu panelů. Celkový počet panelů můžeme navýšit kombinací dvou profilů.
  • click systém

Jedná se o dvě souběžné kolejnice namontované od sebe ve vzdálenosti 4 cm, ve kterých jsou pomocí jezdců na šikmo zavěšeny hliníkové pojezdy. Výhodou této japonské stěny je použití neomezeného počtu panelů a typů kolejnic. Panely se posunují pravidelně jeden za druhým a při posouvání si můžete sami zvolit volný prostor mezi panely. Další výhodou je variabilita systému, která nabízí vysunutí panelů a nacvaknutí jezdců pro záclony či závěsy.

Na obě varianty panelů si u nás můžete vybrat z libovolné kvality záclonové či závěsové látky.